среда, 22 мая 2024 г.

Загублений світ Артура Конан Дойля

 

                                                    Виставка на книжковій полиці




     У літературі є такі твори, що не залишають байдужими ні дорослих, ні дітей. До них увесь час повертаються, їх перечитують, із величезним задоволенням дивляться екранізації.  Саме такі твори належать перу Артура Конан Дойля.

     Англійський письменник, публіцист і журналіст Артур Конан Дойл народився 22 травня 1859 року в сім'ї художника й архитектора.

     Дитинство майбутнього письменника було наповнена страхом. Адже його батько - архітектор і художник Чарльз Алтамонт Дойль, не лише страждав алкоголізмом, але і володів украй неврівноваженою психікою. Не покращилося життя Артура і після того, як в 9 років його віддали в ієзуїтську школу. Звідти він виніс лише ненависть до фізичного насильства і релігійних забобонів. У результаті 17-річний випускник відрікся від римського і поступив в Единбурзький університет, щоб вивчати медицину. Але після декількох років лікарської практики все ж вирішив зробити своєю основною професією письменство.

     Дойль створював оповідання за оповіданням. Найпопулярнішими книгами письменника є детективні історії про Шерлока Холмса та його друга доктора Ватсона: "Собака Баскервілів"(1901-1902), "Долина жахів"(1914-1915), "Пригоди Шерлока Холмса" (1892-1893).

     Шерлок Холмс став улюбленцем мільйонів читачів світу, а ім'ям його називають тих, хто вміє розплутувати складі історії, відзначається високим інтелектом, знанням життя, прагненням до справедливості.

     Конан Дойль створив науково-фантастичні романи: "Втрачений світ" (1912), "Отруєний пояс" (1913), "Маракотова безодня" (1929).

     Артур Конан Дойл помер 7 липня 1930 року після важкої хвороби у своєму будинку в Кроуборо (Сассекс). Він був похований неподалік від свого будиночка. На надгробній плиті на прохання вдови вигравіруваний девіз : "Steel True, Blade Straight"  (Вірний як сталь, прямий як клинок").

     Більше ознайомитися із життєвим шляхом та творчістю письменника користувачі нашої бібліотеки можуть за допомогою  виставки на книжковій полиці "Загублений світ Артура Конан Дойля". Запрошуємо поринути у загадковий світ детективу, пригоди та містики.   











пятница, 10 мая 2024 г.

Мати - її величність, у неї в обіймах вічність!


 

                                                     Мамо моя рідна і єдина,

                                                     Ластівко добра і теплоти,

                                                     Я для тебе був і є дитина,

                                                     І для мене найдорожча ти.

                                                     Доки в грудях серце буде битись,

                                                     Втратити тебе я так боюсь.

                                                     Я на тебе хочу надивитись,

                                                     За здоров'я Богу помолюсь...

                                                                (Віктор Геращенко)




     День Матері в Україні, як і в багатьох країнах світу, відзначають у другу неділю травня, відповідно до Указу Президента України від 1999 року. 




     День матері - це одне з найзворушливих свят, адже мама - найголовніша людина в житті кожного, яка завжди зрозуміє, пробочить і буде безумовно любити, незважаючи ні на що. Головна традиція свята - цього дня від щирого серця вітають мам, дарують квіти, подарунки, надсилають листівки та всіляко висловлюють повагу і любов до матері - за їхнє добро, світло, нескінченні турботи, терпіння, любов і відданість.



     Напередодні свята в Артелярщинську бібліотеку було запрошено діток, мам та бабусь на святкові шанування "Подаруй матусі свої квіти щастя, добра і любові". На початку бібліотекар розповіла, що у ці травневі дні, коли прокидається від зимового сну матінка-природа, коли зацвітають перші квіти, приходить до нас прекрасне свято, свято народження життя, свято утвердження життя - Свято Матері. Бібліотекар додала, що не треба чекати Дня матері для того, щоб сказати їй слова любові, підтримки, сказати як багато вона для нас означає. Любіть своїх матерів, шануйте їх, бережіть і говоріть їм про свою любов кожного дня, бо вони - найцінніше, що у нас є.








среда, 8 мая 2024 г.

Схилим перед солдатами чоло

 

  

    


       Україна вшановує кожного, хто боровся з нацизмом та загинув або постраждав від бойових дій. Цього року Україна відзначає 8 травня як День пам'яті та перемоги над нацизмом та вшановує пам'ять загиблих у Другій світовій війні 1939-1945 років.

     Друга світова війна для України не обмежувалася бойовими діями та окупацією її сучасної території. Українці брали участь у бойових діях на всіх воєнних театрах. Для нашого народу Друга світова війна не лише історія перемоги над нацизмом, але також - національна трагедія. Українці, позбавлені власної державності, у ній змушені були воювати за чужі імперські інтереси. Нацисти і комуністи, що однаково не рахувалися з  ціною людського життя, у власних цілях та геополітичних іграх використовували невирішене "українське питання" та прагнення українців до незалежності й суверенітету. Наші землі вони розглядали як ресурс.

     8 травня з нагоди Дня пам'яті та пермоги над нацизмом у Другій світовій війні, відбулася хода з покладанням квітів до Меморіалу загиблим воїнам за участі користувачів бібліотеки, будинку культури, старостату та жителів села з числа внетрішньо переміщених осіб.
















     Ця сумна врочиста подія ще одна можливість пережити відчуття гордості за український народ та згадати його патріотичні подвиги у боротьбі з нацизмом. У цей день ми складаємо шану всим, хто віддав своє життя за мир і свободу нашої країни.

     Пам'ятаємо тих, хто боровся за Україну! Молімося за тих, хто бореться за свободу і мир нашої країни знову!