суббота, 23 ноября 2024 г.

Голод 1932-1933 - помста за свободу

 

     Щороку наприкінці листопада весь народ України низько схиляє голову в знак жалоби перед пам'яттю невинних жертв далеких 1932-1933-х років.  Голодомор 1932-1933 років - одна з найтрагічніших сторінок нашої історії, яку десятиліттями замовчували.

     У цей скорботний день - день пам'яті жертв голодомору та політичних репресій, -  ми у скорботі схиляємо голови перед мільйонами померлих і ненароджених українців  в наслідок нелюдської політики сталінського режиму.

     До роковин Голодомору Артелярщинська бібліотека разом з будинком культури, з метою вшанування пам'яті про всіх загиблих в страшні роки штучного голоду,  підготувала та провела годину скорботи "Голод 1932-1933 - помста за свободу". А також в знак поваги до всих загиблих в ті часи, поклали квіти до знаку жертвам Голодомору 1932-1933 років, та схилили голови під час хвилини мовчання.
















     Для дітей  проведена акція "Ангели пам'яті", під час якої поглибили свої знання з історії Голодомору 1932-1933 років, ознайомилися зі спогадами односельців, які пережили цю страшну трагедію. А також під час заходу виготовили паперових ангелів в пам'ять жертв геноциду українського народу.


















четверг, 21 ноября 2024 г.

Ми є. Були. І будем ми! Україна наша з нами.

 



     21 листопада Україна відзначає День Гідності і Свободи. Цей день - символ свободи і перемоги, символ єднання заради найвищих ідеалів цивілізованого світу. Всупереч жорстокому тиску антидемократичного режиму українці об'єдналися і відстояли своє право на вибір достойного життя та майбутнього.

     Цей день установлено з метою донесення до сучасного та майбутнього поколінь інформації про доленосні події початку XXI століття, утвердження ідеалів свободи і демократії, а також віддання шани патріотизму та мужності громадян, які восени 2004-го й у листопаді 2013-го - лютому 2014 року стали на захист демократичних цінностей, прав та свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору.

     Революція Гідності повернула людям віру у цінності свободи. гідності, та самопожерви, а також кинула виклик диктаторству, подвійним стандартам, корупції.

     З цієї нагоди Артелярщинська сільська бібліотека разом з будинком культури для дітей провели панораму гідності "Ми є. Були. І будем ми.Україна наша з нами". Бібліотекар розповіла присутнім, що цього дня українці вшановують пам'ять про людей, які під час Революції Гідності та Помаранчевої революції стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини й громадянина, національних інтересів держави та її європейського вибору. А також здійснили перегляд  документального фільму "Революція Гідності. Згадаймо головне"

.















    

вторник, 12 ноября 2024 г.

Неперевершений майстер гумору - Остап Вишня

 

                                                                            "Хороший сміх - той сміх, що не

                                                 ображає, а виліковує, виховує людину, підвищує"

                                                                                                          Остап Вишня




          13 листопада виповнюється 135 років від дня народження великого гумориста, новеліста, класика українського гумору, сатиричної прози, члена правління Спілки письменників України Остапа Вишні (Павла Михайловича Губенка).




     З упевненістю можна сказати, що мало хто з письменників того часу був таким  близьким до народу, як Остап Вишня, який ніколи не забував та не цурався свого коріння. Йому випало жити в пору великих соціальних зрушень, у період світлих надій і чорної розрухи, епохальних звершень і масового терору. В період найвищого розквіту зазнань нищівного удару - десятирічного ув'язнення у північних таборах.

     Остап Вишня - письменник, який у 20-х роках заохотив мільйони людей до читання української літератури. Глибокий знавець народного життя, народних дум, поривів, мови, звичаїв, воістину народний письменник.

     Цій визначній даті в Артелярщинській бібліотеці приурочина широка викладка літератури "Сивий голуб українського гумору", де можна познайомитися з героями "вишневих усмішок", які стають бюрократами і вельможами, окозамилювачами і підлабузниками, спекулянтами і дрімучими дурнями, затискувачами критики і псевдовченими. До них він жорстокий і невблаганний. Інший Остап Вишня - життєлюб і оптиміст. 








                                                                         Умираючи, кажу вам усім: ніколи не

                                                                              сміявся без любові до вас усіх, до 

                                                                             сонця, до вітру, до зеленого листу!

                                                                                                               Остап  Вишня

четверг, 7 ноября 2024 г.

Заглядає в шибку казка

 

          "Заглядає в шибку казка", під такою назвою Артелярщинська бібліотека разом з вихователем філії Артелярщинського підрозділу дошкільної освіти Ставківського опорного навчально-виховного комплексу для дітей молодшого віку провели казкову гру.

     Казка - це не лише цікава історія для маленької дитини. В казці зашифровані повчання, варіанти виходу з різних ситуацій, в ній захована мудрість, яку накопичувало людство протягом дуже тривалого часу. Світ казки - це чарівний світ, через який дитина пізнає цінності життя

     Під час заходу діти поринули у чарівний світ казки, ознайомилися з видами казок, переглянувши фотоілюстрації до казок, малята залюбки  називали улюблених героїв та розповідали в якій казці можна їх зустріти.