Вишиванка - символ Батьківщини,
Джерело народної душі,
В колисанці купані хвилини,
Світло і тривоги у душі.
Вишиванка - дитинча кирпате,
Що квітки вплітає в перепліт,
Материнські ласки, усміх тата,
Прадідів пророчий заповіт.
Вишиванка вважається оберегом від усього лихого, вона є символом краси та міцного здоров'я, а також щасливої долі, вірності та любові. Вона на стільки глибоко увійшла в наше життя, що в Україні встановили навіть спеціальне свято - День вишиванки. День вишиванки - це всеукраїнське свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу. Основна мета - це збереження українських цінностей та їх популяризація серед населення.
Вишивка - це не просто одяг, це оберіг нації. Ми вбираємося в вишиванки не тільки для краси, а ще й для того, щоб зберегти наш рід. А головне показати всьому світу, що є наша країна - Україна, яка має свою національну культуру, звичаї, традиції, історію.
А ще здавна в Україні були поширені вишиті рушники, як неодмінний атрибут народного побуту, весільної і святкової обрядовості, як традиційна окраса житла. Важливі події в житті народу ніколи необходились без рушників, які, крім декоративного навантаження, мали великий образно-символічний зміст. Рушники завжди висіли на покуті, святому місці.
Висить рушник у хаті на кілочку,
Калина червоніє на столі,
А біля неї - жовті колосочки,
Мов пустотливі братики малі,
Це все - моя земля, моя Вкраїна,
Це рук моєї матері тепло,
І цей рушник, яким і дочку й сина
Благословляє мати на добро.
Вишитий український рушник пройшов крізь віки і нині щедро розстелений для всіх, хто не черствіє душею, близьким і далеким друзям і гостям. То ж нехай цей символ завжди буде у Вашій оселі, як ознака великої любові і незрадливості.
Комментариев нет:
Отправить комментарий