четверг, 28 июля 2022 г.

День Української Державності - важливе свято для кожного українця

          



             Неспокійний ранок. Знову – ракетний терор.

            Ми не здамося. Не опустимо рук. Нас не здолати.

            Україна – самостійна, вільна, неподільна держава.

            І буде такою завжди.

            Ще далеко не всі вороженьки – як роса на сонці…

            Але ми – козацького роду.

           А отже, нам точно усміхнеться доля.

                    Президент України Володимир Зеленський

      Україна сьогодні, 28 липня, вперше відзначає День української державності. Запровадити нове державне свято, яке відзначатиметься у день хрещення Київської Русі-України, 28 липня, запропонував торік президент Володимир Зеленський під час урочистостей з нагоди Дня незалежності України і затвердив відповідний указ.



 За його словами, точкою відліку української державності вважається рік заснування Києва, столиці Київської Русі й сучасної України. Тому нове свято відзначатиметься у день розквіту української державності - у день хрещення Київської Русі. сказав тоді президент.

     Своєю чергою Верховна Рада 31 травня 2022 року ухвалила закон, який встановлює День державності України 28 липня святковим днем.

     Очікується, що закон сприятиме утвердженню спадкоємності українського державотворення, захисту національних інтересів України, збереженню історичної справедливості та нівелювання фейкових наративів з боку Росії, як держави-агресора щодо історичних аспектів українського державотворення.

     День українського державотворення є офіційним вихідним днем, але через воєнний стан державні вихідні на час його дії скасовано.

     Також Україна 28 липня відзначає 1034-ту річницю з Дня хрещення Київської Русі. Це свято було запроваджено в липні 2008 року.


     

                 З Днем Української Державності вас я вітаю,
                Вам радості відчувати завжди бажаю.
                А справи направляти на благо всій країні,
                А душі, щоб були їй завжди вірні.
                Бажаю всім у країні вільній жити,
                Свободою цією всім серцем дорожити,
                Любити Україну, їй сили віддавати,
                Щоб змогла вона вже скоро процвітати.

вторник, 19 июля 2022 г.

Мандрівка в шахове королівство


     

 20 липня  Міжнародний день шахів. "Шах мат!" - цей грізний вислів перською мовою, що означає дослівно "правитель помер", став назвою гри, яка підкорила весь світ, і стала для своїх численних шанувальників справжнісіньким еталоном гнучкості та гостроти розуму, вміння мислити швидко й стратигічно.

      Міжнародний день шахів відзначається з 1966 року. Ініціатива створення такого свята належить Всесвітній шаховій федерації (ФІДЕ). Цього дня під її ігідою проводяться різноманітні тематичні заходи та змагання.



     1 листопада 2011 року Постановою Верховної Ради України, враховуючи вагомі досягнення українських шахістів у змаганнях на міжнародному рівні, з метою привертання уваги суспільства, органів державної влади і громадських об'єднань до шахового спорту як високоінтелектуального, доступного і наймасовішого виду спорту, забезпечення державної підтримки і розвитку шахів, примноження потенціалу та популіризація шахів серед молоді, зміцнення міжнародного авторитету України завдяки досягненням шахістів проголошено 20 липня День шахів в Україні.

     Шахи - це інтелектуальний вид спорту з давніми історичними традиціями та потенційними можливостями. Гра в шахи розвиває логічне мислення, просторову уяву, уважність і цілеспрямованість, сприяє покращенню пам'яті, формує витримку та почуття відповідальності за доручену справу, здібність до самоаналізу та самостійного прийняття рішення. Шахи - невід'ємна складова загальнодержавної системи фізичної культури та спорту, спрямована на зміцнення здоров'я, розвиток морально-вольових та інтелектуальних здібностей людини.

     З цієї нагоди виникла ідея організувати  шахові цікавинки в бібліотеці. Для відвідувачів була запропонована література "Розумна гра в літературі", де можна дізнатися про історію шахової  гри. Унікальність шахової гри в тому, що її можна грати, використовуючи новітні технології не тільки на шахівниці, але й на комп'ютері.