четверг, 1 декабря 2022 г.

Мудрець, замріяний філософ до давніх правнуків іде

                                    

                                       Віртуальний огляд




     Виповнюється 300 років від дня народження на нашій славній землі великого сина українського народу, мислителя, філософа, письменника Григорія Сковороди. Народився Григорій Сковорода 3 грудня 1722 року в селі Чорнухи в сім'ї малоземельного козака. Початкову освіту отримав у сільській школі, далі вчився у Київській академії. Був учасником  придворної співальної капели в Петербурзі. В складі російської місії мандрував та отримав знання у Європі, відвідав Австрію, Словаччну, Польщу, Німеччину, вивчав звичаї  і культуру, філософські ідеї, літературу.



     Григорій Сковородв і через три століття залишається нашим сучасником, чиї мудрі поради допомагають і ще будуть допомагати нашому народу. Ми маємо щасливу нагоду пройтися стежками його життя, перечитати сторінки його творів. У своїх філософських працях він відстоював ідею рівності між людьми, права кожного, незалежно від соціального становища на щастя і волю,вважаючи волю найвищим досягненням людини. Шлях до  ідеального суспільства він бачив у вихованні нової людини через самопізнання, доступне їй завдяки розуму і внутрішньому чуттю.

     Велич полягає в тому, що такі, як Григорій Сковорода, допомагають народу лишатися нацією з великою культурою та історією. Він дав нам урок рідкісного, незвичайного життя. Урок того, як можна бути вільним серед неволі і святим серед пекла.



     Українці мають пишатися, що саме наша країна є домівкою одного з найвпливовіших філософів Східної Європи.

     З метою вшанування і осмислення інтелектуального надбання Григорія Сковороди, вивчення спадщини філософа, як скарбниці національної культури, розвиток і виховання у сучасників історичної пам'яті, залучення читачів до популяризації думок видатного українського філософа в нашій бібліотеці  підготовлена тематична виставка "Мудрець, замріяний філософ до давніх правнуків іде", а також до цієї визначної дати було проведено голосні читання поетичних творів та афоризмів генія.











Комментариев нет:

Отправить комментарий