Український прозаїк, драматург, поет, критик, публіцист Микола Васильович Гоголь народився 1 квітня 1809 року в селі Великі Сороченці на Полтавщині, який відповідно до сімейних переказів походив із старовинного українського козацького роду і був нащадком відомого козака Остапа Гоголя, що був на прикінці XVII століття гетьманом Правобережної України.
У спадщину від батька Микола Васильович отримав літературний дар, втілений у багатьох творах. Український побут і вірування визначили основну тему письменника і надихнули його на написання чудових творів з циклу "Вечори на хуторі поблизу Диканьки", "Миргород", "Тарас Бульба". Пізніше вийшли "Петербургські повісті", комедія "Ревізор", і поема-роман "Мертві душі", в яких була відображена людська сутність. Твори Миколи Гоголя пронизані гумором, сатирою, лірикою.
Саме Микола Гоголь, поряд із Тарасом Шевченком та Іваном Котляревським, пробудив Україну до нового життя. Він воскресив у народній пам'яті козацьку славу, романтику Запорізької Січі, боротьбу за свободу й незалежність. А могутній образ Тараса Бульби навіки став уособленням українського героїзму, мужності і самопожертви.
Багато творів Миколи Гоголя покладено на музику. За гоголівськими сюжетами написані опери "Сорочинський ярмарок" М.Мусоргського, "Майська ніч", "Ніч перед різдвом" М. Римського-Корсакова, "Черевички" П.Чайковського та інші, це свідчить про те, що сюжети творів письменника цікаві, захоплюючі, мова героїв колоритна, мелодійна.
До цієї ювілейної дати в нашій бібліотеці підготовлена тематична виставка книг творів письменника. Тут також представлена література про життя та творчих шлях Миколи Васильовича Гоголя.
Комментариев нет:
Отправить комментарий