пятница, 26 апреля 2024 г.

Гіркий полин сльозами землю пестить

 



                                                      Ви чули, як плаче спустошена Прип'ять,

                                                 За скоєний гріх розіп'ята живцем,

                                                Прип'ята до неба, щоб випити вічність,

                                                Щоб вмити від бруду змарніле лице?

                                                                          (Анна Багряна)

     Чорнобиль... Сьогодні це слово знає весь світ. Слово це стало символом горя і страждань, покинутих домівок. Чорною плямою стала на нашій блакитній планеті чорнобильська катастрофа. Важким колесом "прокотилась" Україною аварія на Чорнобильській атомній станції. Біда розчинилася в духмяному повітрі, у біло-рожевому цвітінні яблунь та абрикос, у воді сільських криниць, у всій красі. Для України, для всіх, хто причетний до трагедії, життя поділено на дві частини: до 26 квітня 1986 року і після нього. Цим частинам у народі вже дано назву - два кольори часу.

     Ту мирну, весняну , українську ніч на берегах Прип'яті люди не забудуть ніколи. О 1 годині 24 хвилини 40 секунд, коли містечко атомників Чорнобиль, Прип'ять і вся Україна міцно спали безтурботним сном, раптом пролунав вибух і над четвертим реактором Чорнобильської АЕС велетенське полум'я несподівано розірвало нічну темряву.

     На ліквідацію наслідків Чорнобильської катастрофи піднялася вся Україна. Найважчі випробування лягли на плечі пожежників та ліквідаторів. Про їх подвиги писала преса не лише нашої країни, а й усього світу. У Чорнобилі й Прип'яті, в 30-кілометровій зоні працювали й представники нашого населеного пункту, які завітали на зустріч до бібліотеки із читачами з нагоди цієї пам'ятної дати - це Визір Сергій Іванович та Саєнко Сергій Іванович. Ліквідатори чорнобильської трагедії ділилися спогадами про ті важкі дні їхнього життя, а також принесли фотографії для перегляду. До уваги присутніх була представлена книжково-ілюстративна виставка "Гіркий полин сльозами землю пестить".

     































пятница, 19 апреля 2024 г.

Земля - планета, на якій я живу

                                                                  Екодовідник


                                       Довкілля - це природній капітал,
                                    Без нього людство жде загибель і провал.
                                    Слід повернутися обличчям до проблеми
                                    І не лише писати про красу поеми,
                                    А зберегти, примножити природу,
                                    Для нас і для майбутнього народу.
                                                                (Надія Красоткіна)

     День навколишнього середовища відзначають в Україні щорічно у третю суботу квітня з 1998 року згідно указу Президента України "Про День довкілля" від 6 серпня 1998 року № 855/98 на підтримку ініціативи Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України, започаткованої Всеукраїнською акцією "Дерево-життя" та іншими громадськими ініціативами. 




      Довкілля - це всі живі та неживі об'єкти, що природно існують на Землі або в деякій її частині. Земля, вода, повітря, флора і фауна - все це довкілля, на стан якого впливає маса чинників - від кинутого на землю недопалка, папірця до величезних сміттєзвалищ і величезних труб промислових комплексів, що отруюють димом повітря мегаполісів, від вирубаних декількох гектарів лісу. Головну загрозу довкіллю становить Людина - її байдужість, безкультур'я і безмежна жадібність.

     В результаті війни, розв'язаної фашистською росією в Україні чиняться страшні злочини проти довкілля. Весь цей список можна поділити на категорії: енергетична безпека, пошкодження промислових  об'єктів, ядерна небезпека, вплив на екосистеми та інше - те, що трапилося в наслідок військових дій. Злочини проти довкілля у довгостроковій перспективі призведуть до збільшення смертності, адже люди гинуть не лише від бомбардувань і куль. а й від забруднення навколишнього середовища. 

     На жаль. природа беззахисна перед війною. 

     Пам'ятаймо, що лише разом ми зможемо зробити довкілля чистішим, адже наше майбутнє залежить саме від нас!


     

среда, 17 апреля 2024 г.

Навчання цифрової грамотності за допомогою платформи "Дія. Цифрова освіта"

 



     Онлайн-технології стають невід'ємною частиною життя кожної людини. Рівень цифрової грамотності населення має бути достатнім для комфортного та повноцінного використання онлайнових державних послуг.

     Цифровізація для всіх - під такою назвою у бібліотеці проведено годину цифрової грамотності, адже просто користуватися смартфоном чи комп'ютером і мати доступ до інтернету - це не означає володіти цифровою грамотністю. Користувачі навчилися ефективно та безпечно використовувати сучасні цифрові технології в роботі, професійному та особистому житті.

     Користувачі бібліотеки отримали доступ до цифрових послуг та пройшли навчання на освітній платформі "Дія. Цифрова освіта", за освітніми серіалами: "Як захиститися від фейків і дезінформації", "Базові цифрові навички для людей елегантного віку", "Ведення поширених психічних розладів на первинному рівні медичної допомоги із використанням керівництва mhGAP".