суббота, 26 октября 2024 г.

Мово рідна моя, з діда-прадіда славна!

 



     27 жовтня, коли православна церква вшановує пам'ять преподобного Нестора Літописця, автора відомого літопису "Повість минулих літ", ми святкуємо День української писемності і мови.



      Мова - це не просто слова, звуки. Це голос народу. Втрата мови веде до зникнення самої нації. Земля українська стародавня, така ж давня як наша мова. Учені довели, що вік нашої мови - 7 тисяч років. З покоління в покоління передавали предки нам цей скарб, народ плекав рідну мову у піснях, легендах і переказував від роду до роду, щоб не загинула. Багато є мов. А наша одна - чарівна українська.

     Це свято спрямоване на підтримку рідної мови, її вивчення та розвитку, пропоганди й популяризації, та водночас демонстрацію її краси й багатства, літературної довершеності.

     В День української писемності та мови, на Українському радіо традиційно відбувається радіодиктант національної єдності. Цю акцію започатковано з 2000 року. Відтоді всі охочі можуть прийняти участь у написанні радіодиктанту. Диктант - це не тільки виявлення помилок, це не перевірка грамотності - це єднання українців від заходу до сходу.

     Читачі Артелярщинської сільської бібліотеки прийняли участь у написанні ювілейного 25 диктану національної єдності "Магія голосу", автором якого є українська письменниця Оксана Забужко. А також завітали до бібліотека на мовознавчу рефлексію "Беру тебе, як скарб, і пісенній вроді, з джерел, що не міліють у народі".
















вторник, 15 октября 2024 г.

Сільська жінка -душа села, берегиня нації

 



     Осінь дарує нам золото падолисту, різнобарв'я хризантем і своє неповторне свято - Міжнародний день сільської жінки.

     Жінка в Україні завжди була берегинею домашнього вогнища та сімейного затишку. Сільські жінки не лише трудилися в полі та на городі, а й народжували дітей, розмальовували хати, пряли, вишивали, ткали килими, робили писанки, . Українки завжди славилися своїм розумом, охайністю, співучістю, вродою. Сільські жінки - це та опора суспільству, що дає не лише матеріальні блага, а й зберігає духовність нації.

     Не залишилась осторонь цього свята Артелярщинська сільська бібліотека. В цей день проведено літературну хвилину "Вклонися їй, скажи привітне слово і руки працьовиті поцілуй", на яку були запрошені берегині нашого села. Бібліотекар розповіла про походження свята, наголосила, що саме в сільських жінок на плечах лежать турботи про сім'ю і виховання дітей, хатні справи і справи по домашньому господарству, просто турбота та безліч інших справ, про які навіть і не підозрюють жителі міста. Тож Міжнародний день сільських жінок, принаймні, один раз в рік покликаний нагадати суспільству, наскільки воно зобов'язане сільським жінкам і наскільки цінна їхня праця,


     У цей день ми приєднуємося до привітань на адресу сільських жінок велика подяка вам за працю, любов до землі, терпіння й витримку, бажаємо сил і міцного здоров'я, тепла і затишку вашого домашнього вогнища, нехай бадьорість і позитивний настрій не покидає вас ніколи!

     По закінченні учасників заходу бібліотекар пригостила ароматним чаєм та солодощами.















вторник, 1 октября 2024 г.

Безсмертні сторінки козацької слави

 



     1 жовтня, в Україні у свято Покрови Пресвятої Богородиці відзначають День захисників і захисниць України та День українського козацтва. Цього дня українці вшановують усіх захисників і захисниць, які, не шкодуючи власного життя, боролись та борються за мир, свободу і незалежність нашої держави.



     Відзначення Дня захисників і захисниць України стало особливим для нашої країни. Українські бійці вже стільки років дають відсіч російській агресії, в цей день ми ще не раз можемо подякувати їм за стійкість та відвагу, вшанувати полеглих, згадати героїв попередніх поколінь, які здобували та відстоюють свободу і незалежність України.

     З нагоди Дня захисників та захисниць України, дня козацтва у Артелярщинській сільській бібліотеці підготовлена  історична мандрівка "Безсмертні сторінки козацької слави". Метою даного заходу було розширення знань про історію славного українського козацтва, виховання патріотизму, національної гідності, популяризація надбань і традицій славних запорожців - оборонців рідної землі, пересвідчитись, що в жилах, тих, хто захищав і захищає цілісність нашої держави сьогодні, тече справжня козацька кров, вони є мужніми захисниками рідної України.