суббота, 26 октября 2024 г.

Мово рідна моя, з діда-прадіда славна!

 



     27 жовтня, коли православна церква вшановує пам'ять преподобного Нестора Літописця, автора відомого літопису "Повість минулих літ", ми святкуємо День української писемності і мови.



      Мова - це не просто слова, звуки. Це голос народу. Втрата мови веде до зникнення самої нації. Земля українська стародавня, така ж давня як наша мова. Учені довели, що вік нашої мови - 7 тисяч років. З покоління в покоління передавали предки нам цей скарб, народ плекав рідну мову у піснях, легендах і переказував від роду до роду, щоб не загинула. Багато є мов. А наша одна - чарівна українська.

     Це свято спрямоване на підтримку рідної мови, її вивчення та розвитку, пропоганди й популяризації, та водночас демонстрацію її краси й багатства, літературної довершеності.

     В День української писемності та мови, на Українському радіо традиційно відбувається радіодиктант національної єдності. Цю акцію започатковано з 2000 року. Відтоді всі охочі можуть прийняти участь у написанні радіодиктанту. Диктант - це не тільки виявлення помилок, це не перевірка грамотності - це єднання українців від заходу до сходу.

     Читачі Артелярщинської сільської бібліотеки прийняли участь у написанні ювілейного 25 диктану національної єдності "Магія голосу", автором якого є українська письменниця Оксана Забужко. А також завітали до бібліотека на мовознавчу рефлексію "Беру тебе, як скарб, і пісенній вроді, з джерел, що не міліють у народі".
















Комментариев нет:

Отправить комментарий