пятница, 30 апреля 2021 г.

Свята Пасха йде до хати, будемо Великдень справляти



 
                                                "Христос Воскрес" - десь пролунало,

                                                 І на душі святково стало.

                                                 Ось кошики із рушниками

                                                  Несуть до церкви із пасками.

                                                  Хай у душі панує свято,

                                                  Хай успіхів буде багато!

                                                  Хай завжди і у всім щастить.

                                                  І хай вас Бог благословить!

     Незабаром на землю зійде чудове свято Великодня, святе і чисте, як безхмарне весняне небо, гарне, як молоде життя. Срібні голоси церковних дзвонів сповістять світу про урочисту подію Воскресіння Христового і лунатимуть звідусіль щирі вітання "Христос Воскрес", "Воітину Воскрес!". Цього дня весь християнський світ відзначає воскресіння Ісуса Христа з мертвих - подію, яка стала символом перемоги  добра над злом, світла - над темрявою. А для християн, це день, коли  Христос Воскрес із мертвих заради спасіння людей.




     "Христос Воскрес!", "Воістину Воскрес!" - чуємо ми звідусіль у ці прекрасні весняні дні більше 2000 років. Великдень - одне з найсвітліших та найбільших християнських свят, яке з нетерпінням чекають діти по всьому світу. Найважливішими великодніми символами є паска і фарбовані яйця - "писанки".  Освячені в церкві, вони набувають магічного значення.




     Найщиріші вітання користувачам Артелярщинської сільської бібліотеки з нагоди найбільшого християнського свята Воскресіння Христового! Нехай Ваші душі будуть багаті на добро, як святковий свіл, чисті, як Великодній рушник і веселі, як українські писанки. Хай малинові дзвони Великодня принесуть у Вашу оселю радість, віру, надію і любов. Хай святковий настрій, що дарує нам світле Воскресіння, осяє ваше життя та подарує тепло вашим близьким. Смачної паски.




                              Хай сповнює душу краса Великодня

                              І радість оселиться в серці сьогодні!

                              Хай милують око веснянії квіти,

                              І будуть щасливі дорослі і діти!

     

четверг, 22 апреля 2021 г.

Чорна трагедія на кольоровій землі

                           

                                     Мла чорнобильська сліпа,

                                     Наче так у світі треба...

                                    На калині соловей

                                    Цілу ніч ридав до неба.

                                    Облітають літо і літа

                                    Золотом чорнобильського плоду,

                                    Стронцієвим смутком обліта

                                   Дерево вкраїнського народу




                  Весна... Чорнобиль... Ту мирну весняну,  українську ніч на берегах Прип'яті люди ніколи не забудуть. Вона була, як зараз усім здається, найтихішою і найтеплішою, і ніщо не сповіщало про біду. Проте в ту саму ніч з 25 на 26 квітня, коли всі спали безтурботним сном, відлік часу став уже не мирним, а бойовим і аварійним. Відлік пішов на хвилини і сикунди. О першій годині 23 хвилини над ІY реактором Чорнобильської атомної електростанції нічну пітьму розірвало велетенське полум'я, це сталася найбільша техногенна катастрофа в історії людства - аварія на Чорнобильській АЕ, яка призвела до радіоактивного опромінення великої кількості людей, забруднення води та значних територій, вона вразила весь світ, приголомшила людей страшним розмахом невідомої раніше біди, трагічні наслідки якої відчуватиме ще не одне наступне покоління.



     Час пливе невпинно. Спливають роки, сплітаючись у десятиліття, а чорний день Чорнобильської трагедії залишається найбільшим горем для нас українців. Минуло 35 років з моменту аварії на Чорнобильській електростанції. Голоси Чорнобиля, катастрофи ніколи не зітруться з людської історії, не згаснуть у віках. Низка подій, що послідували після вибуху 4-го реактора Чорнобильської АС, змінила хід розвитку земної цивілізації, перекроїла карту планети і життя мільярдів людей, перевернула їх уявлення про світ. Все це відбувається в загадковій і дивовижній зоні  Чорнобиля - покинутій людьми, але багатій своєю історією, технічними пам'ятниками і буйною, незвичайною природою.



     У цей день відзначають День Чорнобильської трагедії. Люди вшановують пам'ять загиблих під час трагедії, згадують про героїзм пожежників, експлуатаційного персоналу станції, військовослужбовців, будівельників, медиків, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Серед тих, хто своєю мужністю відвернув перетворення на зону відчуження свого рідного краю, жителі Артелярщинської громади  Визір С.І., Саєнко С.І., Ткаленко В.І. Наш земний уклін, одвічна вдячність усім, хто ризикуючи своїм здоров'ям і життям за ради нас  брав участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Священна пам'ять тим, хто поклав своє життя.




 Артелярщинська сільська бібліотека щороку приєднується до відзначення цієї дати. Кожен рік проводяться зустрічі з ліквідаторами аварії, але в цьому році враховуючи карантинні обмеження  до уваги читачів пропонується виставка-інсталяція "Нехай чорнобильська біда остання буде на планеті" Ця трагедія увійде в історію, в усі хроніки людства, як невигойна рана на тілі України. Увесь цей жах відгукнувся болем у серцях мільйонів людей



среда, 21 апреля 2021 г.

Щоб у житті щастя мати, треба з книжками дружбу тримати

                            



       23 квітня, світ відзначає Всесвітній день книги та авторського права - свято авторів, видавців, критиків, бібліотекарів, читачів і всіх тих, хто любить книгу.  Всесвітній день книги та авторського права відзначають щорічно, починаючи з 1996 року. Зважаючи на те, що в "історичному розумінні книга є найбільш потужним фактором поширення знання і найбільш надійним засобом його збереження" День книги покликаний наголосити на фундаментальній важливості книги та її незамінності в інформаційному суспільстві. Одна з головних його ідей -  промоція читання і книговидання, привернення уваги до культури писемного слова, а також до питань авторського права і захисту інтелектуальної власності.




     Особливістю для книги на світовому рівні є усвідомлення книжки як потужної зброї у налагодженні миру й нівелювання соціальних проблем: книжка, що втілює творчі поривання людини і її прагнення поділитися власними ідеями і здобутками зі світом, має сприяти діалогу, взаєморозуміння і толерантності. ЮНЕСКО в межах Всесвітнього дня книги та авторського права виступає за надання рівного доступу до знань та підвищення грамотності населення. Ще одним важливим аспектом є усвідомлення цінності книги і її незамінності у поширенні знань і формуванні культури, незалежно від форми представлення інформації. У світі багато культурного різноманіття, однак саме книга є справжнім вікном у просторі і часі, що відкриває перед нами різні цивілізації і соціальні культури, історичні повороти і неминучий прогрес.

     Не випадково народ створив про книгу стільки прислів'їв:

     Книга вчить, як на світі жить.

     Хто багато читає, той багато знає.

     Читання - ось краще навчання.

     Книга допоможе в труді - виручить в біді.

     З книгою подружишся - розуму наберешся.

     Книга - твій друг, без неї, як без рук.

     Відсвяткуйте цей день разом з Артелярщинською сільською бібліотекою за допомогою онлайн-виставки "Книго моя! Мудрість твоя збагачує наші серця", а також придбавши книжку і підтримавши українського видавця, або замінивши, наприклад, перегляд телевізора на читання.

 



суббота, 17 апреля 2021 г.

Нехай земля квітує люди - природу збережемо, люди!

 

 
                                                             Довкілля - це природній  капітал,

                                                      Без нього людство жде загибель і провал.

                                                      Слід повернутися обличчям до проблеми

                                         І не лише писати про красу поеми,

                                                       А зберегти, примножити природу,

                                                       Для нас і для майбутнього народу!
                                                     
                                                       
    
      Щороку в третю суботу квітня, коли планета Земля готова до весняного оновлення, в Україні відзначають День довкілля, починаючи з 1999 року, згідно з Указом Президента "Про День довкілля" від 6 серпня 1998 року №855/98 на підтримку ініціативи Міністерства охорони навколишнього природнього середовища та ядерної безпеки України і громадських природоохоронних організацій щодо розвитку діяльності, започаткованої Всеукраїнською акцією "Дерево - Життя" та іншими громадськими ініціативами.
     У третю суботу квітня громадські організації проводять заходи, спрямовані на поліпшення стану невколишнього середовища - очищення водних джерел, озеленення територій, збереження заповідних об'єктів, поширення екологічних знань.


  •       Довкілля- це всі живі та неживі об'єкти, що природно існують на Землі або в деякій  її частині. Земля, вода, повітря, флора і фауна - все це довкілля, на стан якого впливає маса чинників - від кинутого на землю недопалка, папірця до величезних сміттєзвалищ і височезних труб промислових комплексів, що отруюють димом повітря.
         Головною загрозою довкіллю стоновить Людина - її байдужість, безкультур'я і безмежна жадібність.
         Мета проведення Дня Довкілля - привернути увагу українців до екологічних проблем, підвищити інтерес  бережливого ставлення до навколишнього природнього середовища, збереження та примноження природної спадщини, формування екологічної свідомості та патріотизму, прагнення зберегти рідну природу і країну.



         Громадський обов'язок кожного - пам'ятати і всіляко сприяти оздоровленню природи, що нас оточує.
         З цією метою Артелярщинська сільська бібліотека для своїх користувачів приготувала онлайн-виставку "Нехай земля квітує люди - природу збережемо, люди!"