вторник, 9 ноября 2021 г.

У слові рідному велика сила є, що розбиває граніт і золото кує

                  Мово рідна! Ти є вічність. Ти є Правда, Добро і Краса                                                     народу нашого. Тож такою і будь вічно, мово рідна! А з                                                      тобою будемо вічними і ми, діти твої, на розкішних і                                                          безкінечних берегах твоїх.

                                                                                                  Сергій Плачинда




     Щорічно 9 листопада відзначають День української писемностіь і мови. Свято встановлено 6 листопада 1997 року, коли Президент України Леонід Кучма на підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства видав указ №1241/97 "Про День української писемності та мови". В Указі зазначено: "Установити в Україні День української писемності та мови, який відзначати щорічно 9 листопада". 

      Це свято спрямоване не тільки на підтримку рідної мови, її вивчення, розвиток і популяризацію, але й демонстрацію її багатства і краси. Цього ж дня ми вшановуємо пам'ять святого Преподобного Нестора-Літописця - основоположника письмової української мови, послідовника творів слов'янської писемності.

                            

  

      Все починається зі слова, отже, з рідної материнської мови. Мова - це національна гордість, вона сприяє формуванню патріотизму, що спонукає людину чесно і самовіддано працювати задля держави, пробуджує найкращі людські риси.




     Наше слово давнє і живе... Воно має підтвердити нашу любов і повагу до рідного слова, до своєї культури, які попри жорстокі випробування на крутих дорогах історії, зберегли її силу, красу і величність.

     Ми - українці. Живемо у вільній і незалежній державі - Україні. Розмовляємо рідною державною  мовою. А мова в нас красива і багата, мелодійна і щира, як і душа нашого народу. З покоління в покоління, в часи розквіту та падіння передавали нам предки цей скарб. Народ плекав рідну мову у піснях, легендах, переказах і передавав від роду до роду, щоб не загинула.



     Упевнені, що українська мова і надалі служитиме єднанням між минулим і майбутніми поколіннями, возвеличуватиме Україну та український народ. Бажаємо вам зберегти й утвердити українську мову, виплекану нашими пращурами, адже вона створює індивідуальне обличчя країни і нації. Наше материнське слово буде для всіх оберегом та духовним джерелом життя, нехай рідна мова єднає нас усіх.

     До уваги читачів бібліотеки представлена  літературна виставка "Барвистість одвічна народної мови", де можна ознйомитись з історією походження, культурою та розвитком становлення української мови, з цікавими виданнями з граматики, лексики, орфографії , а також різноманітними словниками.




Комментариев нет:

Отправить комментарий