пятница, 31 марта 2023 г.

Сміх запорука здоров'я

 

                                                          Хвилина сміху





      Достовірно невідомо, як і в якій країні з'явився День сміху. Але сьогодні це вже не так важливо, оскільки 1 квітня вважається загальновизнаним святом гумору та веселощів. Існує безліч версій щодо походження Дня сміху. Деякі вчені стверджують, що вперше це свято відзначали в Англії, інші вважають, що Батьківщиною самого веселого свята є Франція чи Мексика. Не виключено, що в період зародження свята День сміху відзначали в честь весняного рівнодення. Святкування цієї події обов'язково супроводжувалося веселощами, жартами і розіграшами.

     Гумор - це не просто сміх, це - сміхотерапія! Дейл Карнегі, який вчив людей мистецтва спілкування та досягнення успіху, склав таку ціну усмішці: вона нічого не коштує, але дає багато. Вона збагачує тих, хто її отримує, і не збіднює тих, хто її дарує. Вона триває лише мить, але пам'ять про неї може лишатися назавжди.

     Світ сміху - це особливий сміх. Це світ,  у якому навіть зажурені очі починають сміятися. Українці були і є завжди щедрими на гумор і сатиру. Свого часу на Україні прославили такі видатні гумористи: Остап Вишня, творчість якого не залишає байдужими і сьогодні, його продовжують - Степан Олійник, Павло Глазовий.

     Народні гуморески, жарти передають нам життєвий досвід цілих поколінь. Народ не шкодує фарб. щоб висміяти ледарство, брехливість, неумілість. 

     В наш зовсім нелегкий час, з масою проблем різного характеру дуже важливо бути оптимістом та шукати позитив в чомусь. Але вірити в краще потрібно, і не тільки вірити, але й вносити самому щось хороше та веселе в наше повсякденне життя.

     До Дня сміху в бібліотеці увазі читачів підготовлена виставка книг українських письменників-гумористів "Гумор - це не просто сміх, це - сміхотерапія".




среда, 8 марта 2023 г.

Живе під сонцем любові Шевченкова весна

                                

                                               Виставка - портрет




                              Уклін тобі, Тарасе,

                              Великий наш пророче,

                              Для тебе вірно б'ється,

                              Те серденько дитяче.

                              За тебе вічно б'ється

                              За твої заповіти,

                              Чого батьки не зможуть,

                              Те зробим ми, їх діти.

    Минають роки і століття, змінюються вірування і погляди людей, а великі надбання мистецтва надовго переживають своїх творців. Дійсно, є в нашій літературі імена, що не потребують ні пишних шат красномовності, ані високих означень та епітетів, бо вони входять у свідомість кожного з нас із самого малечку, як голос матері, як сонячне світло, як подих рідних просторів. До них належить ім'я геніального українського поета Тараса Шевченка.

    Ми вшановуємо нашого геніального поета, який був і є нині совістю, голосом і піснею українського народу. Жоден поет світу не зрівняється з ним у величині своєї жертовної любові до свого народу.



     Тарас Шевченко вчора, сьогодні і зівтра залишається у серцях українців прикладом любові до свого народу, Батьківщини. Він учить малих і дорослих вивчати історію рідного краю, шанувати героїв, завжди бути готовим до боротьби за щасливе майбутнє, за справедливість, за честь України-матері.



     З метою виховання любові та пошани до творчості спадщини Т.Г.Шевченка, сприяння формуванню патріотично налаштованої особистості, розвитку творчих здібностей традиційно в бібліотеці проводяться заходи по вшануванню Великого Українця. Невмирущій славі генія українського народу присвячена  виставка-портрет "Живе під сонцем любові Шевченкова весна".